Стероїди — побічні ефекти. Як з ними боротися?

Стероїди — побічні ефекти. Як з ними боротися?

Нині у багатьох любителів спорту виникає питання про доцільність застосування стероїдів. Існує ряд переваг і протипоказань, а також побічних ефектів даного виду препаратів, тому кожен повинен знати і розуміти на що він йде. У цій статті розглянемо найпоширеніші побічні ефекти прийому стероїдів і способи боротьби з ними. Однак спершу слід вказати що таке стероїди.
Стероїди — речовини тваринного (рідше — рослинного) походження. Це активні речовини, що впливають на зростання м'язів за рахунок збільшення кількості гормонів (тестостерон, естроген і інші).

Анаболічні стероїди — речовини, які впливають на анаболічні процеси організму: прискорюють процес відновлення і оновлення клітин, тканин.
Під час проходження стероїдних курсів насамперед слід знати особливості свого організму, а також його схильності до тих чи інших захворювань. Іншим важливим фактором є правильне дозування препаратів, адекватне фізичне навантаження і правильне харчування.
Серед найбільш частих побічних ефектів прийому стероїдів і анаболічних стероїдів виділяється поява проблем з печінкою і нирками. Нирки виконують функцію фільтрації (очищення) крові — видаляють побічні продукти обміну речовин з організму. Прийом анаболічних стероїдів підвищує навантаження на нирки при наявності проблем з артеріальним тиском (тобто лікується рішенням проблем серцево-судинної системи). Запобігає правильним дозуванням. Порушення функцій печінки більше пов'язано з прийомом 17-ти алкілованих препаратів. Для запобігання пошкоджень печінки слід уникати зазначеної групи препаратів і віддавати перевагу ін'єкційним формам введення стероїдів.
Протягом стероїдного курсу можуть виникнути проблеми з холестерином і серцево-судинною системою. Ці проблеми пов'язані безпосередньо. До того ж, проблеми з артеріальним тиском призводять до порушення функцій нирок (описано вище) і, в деяких випадках, до гіпертрофії шлуночків серця. Боротися з таким неприємним і вельми небезпечним ефектом можна за допомогою нормованої дозування препаратів, помірного навантаження, зменшенням кількості споживання тваринних жирів, також слід ввести в тренування кардіо вправи.

Ще одне часто зустрічається явище — поява вугрів (акне). Прийом стероїдів стимулює секрецію підшкірного сала, що і призводить до виникнення цієї проблеми. Акне проявляється в наслідок застосування препаратів з високою концентрацією андрогену, тому їх потрібно уникати. Також слід дотримуватися правил гігієни і тримати шкіру чистою.
Варто згадати, що застосування стероїдів в спортивній практиці є шкідливим для жінок. Застосування препаратів з низьким анаболічним індексом призводить до мускулинизации — придбання чоловічих рис обличчя, зниження голосу, гіпертрофії молочних залоз і т.д. Ці зміни незворотні.
Описані вище явища — найбільш відомі. Слід запам'ятати, що при дотриманні елементарних правил дозування, при нормованої навантаженні, а також при знанні особливостей свого тіла можна уникнути багатьох проблем. Потрібно регулярно проходити медичне обстеження і отримувати необхідні рекомендації від лікаря. Це дозволить з більшою впевненістю проводити стероїдні курси з найменшою шкодою для здоров'я.

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Обратный звонок

Ваше имя (обязательно)

Телефон

ЗАКРЫТЬ

Мы не продаем товары в состав которых входят Метандиенон и Нандролон так как они состоят в списке запрещенных сильнодействующих лекарственных препаратов.