Допінг історія прогресу

Допінг історія прогресу

Людині властиво бажання прогресувати, і ні для кого не секрет, що збільшення своїх здібностей сили і витривалості, було притаманне спортсменам з часів початку проведення змагань. Ще древні олімпійці намагалися домогтися більш високих результатів, застосовуючи різні зілля з грибів і насіння рослин. Подібні процедури намагалися проробляти і з тваринами давали скаковим коням медовий напій, для збільшення їх сили.

Методи отримання бажаних результатів прогресували, а разом з ними розвивалися і методи виявлення недобросовісних претендентів слави, пошани і призів. Особливо гостро постало питання поліпшення методів контролю за застосуванням різних допоміжних препаратів, коли виник професійний спорт, собачі перегони і скачки.

На початку століття були проведені аналізи і розроблені методики щодо визначення наявності стимулюючих препаратів в слинної рідини коней. З 1938 по 1954 рік була створена методика виявлення амфетамінів, проте вона занадто залежала від сторонніх речовин, присутніх в зразках. Але, вже в середині 50-х років була розроблена методика рідинної екстракції з наступною хроматографією на паперових носіях і наочністю результату, яка отримала широку область поширення.

Вперше офіційні аналізи проводилися на Олімпійських іграх в Греноблі в 1968 році. З тих пір список препаратів, які перебувають під забороною і способів стимулювання організму постійно збільшується, розробляються нові методики фіксації наявності та визначення кількості речовин, що використовуються як допінг. Для різних препаратів застосовуються кількісні та якісні аналізи. Більшість заборонених речовин можна підтвердити їх наявністю в сечі спортсмена, шляхом застосування хроматографічного аналізу і мас-спектрофіі, порівнюючи кількість характерних іонів зразка зі стандартним зразком, яка зазнала такого ж дослідження, враховуючи тимчасові рамки утримання зразка в межах допустимих інтервалів відхилень. Для ефедрину, нандролона, салбутамола існує поріг, порівнюючи з яким визначаються позитивні або негативні результати тестів. В основу сучасних систем покладена капілярна газова або рідинна хроматографія. Останнім часом все більше використовується метод рідинної хроматографії, який дозволяє скоротити час на підготовку зразка. Застосовуючи потрійні квадрупольні аналізатори та іонні пастки, відкривається широка можливість для мас-спектрометричних експериментів.

В рамках боротьби з незаконним застосуванням різних стимуляторів проводиться постійне розширення і модифікація методів дослідження, поліпшуються аналітичні лабораторні інструменти виявлення та дослідження речовин, застосовуваних для допінгу. Потужна індустрія спортивної фармакології не стоїть на місці і знаходиться в безперервній боротьбі з антидопінговим комітетом. Хто ж переможе?

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*


Обратный звонок

Ваше имя (обязательно)

Телефон

ЗАКРЫТЬ

Мы не продаем товары в состав которых входят Метандиенон и Нандролон так как они состоят в списке запрещенных сильнодействующих лекарственных препаратов.